Касир - одна з ключових фігур у торговельному залі. Саме він є остаточною ланкою при розрахунку з покупцем і від його роботи залежить точність і швидкість обслуговування відвідувачів. Сьогоднішній рівень автоматизації касових вузлів не тільки полегшує роботу касира, а й вимагає від нього відповідної кваліфікації.

29 вересня 2016 року у Державному навчальному закладі «Донецький центр професійно-технічно освіти державної служби зайнятості» закінчила навчання група касирів торговельного залу. Слухачі вдало пройшли Державну кваліфікаційну атестацію, після якої їм була присвоєна кваліфікація «Касир торговельного залу 2 розряду».

Випускниця групи, Соколенко Людмила, зазначила, що знання, отриманні в начальному закладі, дуже важливі та корисні, бо каса сьогодні - це комп'ютер зі специфічною периферією, який дозволяє швидше продавати товар, а касир є невід'ємною частиною торгового залу - "візитною карткою магазину". Саме спілкування з ним залишає у покупця враження від магазину, супермаркету або навіть цілої мережі. Через касу проходить кожен відвідувач, що зробив покупку, і очевидно, що помилки касира безпосередньо позначаються або на кишені покупця, або на прибутку магазину. Черга в магазині або її відсутність також є результатом роботи касирів.

Завдяки навчанню у Державному навчальному закладі «Донецький центр професійно-технічно освіти державної служби зайнятості» слухачі отримали досвід роботи, стали кваліфікованими касирами та мають можливість працевлаштуватися.