Сьогодні багато хто з нас знаходиться в складній ситуації так чи інакше проживаючи наслідки такої потужної травматичної події, як війна.

Ми виявляємо у себе , у близьких, знайомих симптоми, які нас можуть насторожувати і лякати: страхи, тривога, знижений настрій, боязнь гучних звуків, відчуття безсилля, підвищена дратівливість, порушення пам'яті, сну, безпричинні сльози, апатія, відсутність інтересу до життя.

Важливо розуміти, що ці симптоми - нормальна реакція нормальної людини на ненормальні обставини і наша психіка намагається впоратися, пристосуватися до цих симптомів.

Саме в рамках угоди про співпрацю між ДНЗ «Донецький центр ПТО ДСЗ» та Волонтерською громадською організацією «Краматорський центр громадських ініціатив при Донбаській державній машинобудівній академії «С.Л.О.Н.» 27 листопада 2015 року відбулася зустріч психолога громадської організації Світлани Шарапи з слухачами та працівниками Центру. Враховуючи, що серед слухачів і працівників Центру є внутрішньо переміщені особи, психологом була надана психологічна підтримка та проведені відповідні тренінги.

Світлана Шарапа порадила користуватися підтримкою інших людей і не відмовлятися від допомоги, коли її пропонують та не соромитися звертатися за допомогою; відновити соціальні зв'язки і спілкуватися; підтримувати відчуття безперервності свого життя.

Результат зустрічі з психологом Волонтерської громадської організації «Краматорський центр громадських ініціатив при Донбаській державній машинобудівній академії «С.Л.О.Н.» - це усвідомлення, що на ситуацію, яка склалася можна ефективно впливати і продовжувати повноцінно жити далі.