Швидкий розвиток економіки та торгівлі у Донецькому регіоні потребує наявності висококваліфікованого персоналу в галузі обслуговування споживачів. Тому, з 2012 року ДНЗ «Донецький центр ПТО ДСЗ» здійснює підготовку безробітних громадян за професією «Касир торговельного залу». 20 січня 2014 року чергова група за цією професією закінчила навчання. Протягом трьох місяців слухачі отримали знання та навички з порядку виконання касових операцій; вивчили правила розрахунку із споживачами; порядок одержання, зберігання та видавання коштів; ознаки платоспроможності державних грошових знаків; асортимент та роздрібні ціни на товари, що є у продажу; правила експлуатації сучасних видів контрольно – касових апаратів; правила і норми охорони праці, протипожежного захисту, виробничої санітарії та особистої гігієни.

Для досягнення високої кваліфікації слухачів та отримання практичних навичок касира , навчальним закладом налагоджено співпрацю із розгалуженою мережею магазинів ТОВ «СІМ-Дніпропетровськ». Завдяки цій співпраці кожен, хто навчається , мав змогу отримати необхідний досвід .

Отримавши знання та набувши практичного досвіду, всі випускники мають можливість бути працевлаштованими в найкращих магазинах Донецької області.