Рівень розвитку сільського господарства, його економічна ефективність переважно визначаються однією з наймасовіших професій — тракториста. Адже він і орач, і сіяч, і хлібороб. Він проводить механізовану обробку грунту, вносить добрива, здійснює посів насіння, висаджує розсаду. Крім цього, він бере безпосередню участь у збиранні різних сільськогосподарських культур. Усе, що вирощено у полі, повинно бути зібране за короткий термін, і тракторист — найактивніший учасник цього процесу. Саме професію тракториста опановували безробітні Волноваського та Красноармійського центрів зайнятості, які навчалися у ДНЗ «Донецький центр ПТО ДСЗ» з 04.02.2013 по 12.02.2013 року.

Викладачі стверджують, що фахівці, підготовлені центром, без роботи не залишаться. Адже чоловіки отримали корисну професію. В навчальному закладі вони засвоїли: теоретичні основи агрономії, меліорації грунтів. Практично навчилися виконувати ремонтні роботи сільськогосподарської техніки. Окрім цього засвоїли основи безпеки руху, правила дорожнього руху.

Пройде зовсім небагато часу і механізатори виведуть техніку на поля. І, звичайно, успіху в роботі досягнуть ті керівники сільськогосподарських підприємств, хто заздалегідь подбав не тільки про ремонт техніки, але й про підвищення компетенції своїх працівників.