У Древній Русі існувала посада казначея - людина, яка зберігала скарбницю приватних осіб, бояр і князів. У сучасному вигляді посада касира з'явилася в кінці 19 століття з винаходом перших контрольно-касових машин і швидко набула широкого поширення, що було пов'язано з розвитком великих міст і торгівлі.

На сучасному етапі касир - це відповідальна особа, без якого важко уявити організацію торгового напрямку.

24 грудня 2012 в Державному навчальному закладі «Донецький центр професійно - технічної освіти державної служби зайнятості» розпочали навчання безробітні, направлені Донецьким обласним центром зайнятості за професією «Касир торговельного залу».

У ході навчання слухачі зможуть стати фахівцями в даній області, збільшити знання, а також оволодіти інформацією про здійснення операцій по прийому, обліку, видачі і зберіганню грошових коштів і цінних паперів з обов'язковим дотриманням правил, що забезпечують їх збереження. Слухачі навчаться грамотно оформляти документи, вести на основі прибуткових і витратних документів касову книгу, звіряти фактичну наявність грошових сум і цінних паперів з книжковим залишком, складати касову звітність.

Наш Центр щиро сподівається, що слухачі по достоїнству зможуть оцінити і вивчити той матеріал, який буде викладено в період навчання!